• بازديدها: 2 284

همسر و فرزندان

در سال 1363 با فریبا مقصودی هنرمند نامبردار عرصه خوشنویسی ازدواج کرد این پیوند موجب انجام آثار  موفق فرهنگی وهنری و احیاء دو اوین شاعران بزرگ کرد و تالیف و تحریر تذکره ارزشمند حدیقه سلطانی احوال شاعران یاد شده¬ی کرد از عهد تیموری تا عصر حاضر گردید.
 
فریبا مقصودی نخستین و یگانه هنرمند خوشنویس زن در طی تاریخ ادبیات هزار ساله فارسی در ایران و کشورهای اسلامی است که به سه بار کتابت کل قران کریم بخط نستعلیق و نیز خوشنویسی کل شاهنامه فردوسی، دیوان حافظ، رباعیات خیام، گزیده مثنوی، بوستان سعدی، گلستان سعدی، دو بیتی های باباطاهر همدانی، دیوان پرتو کرمانشاهی، بخشی از دیوان پروین اعتصامی، دیوان وحدت کرمانشاهی، دیوان میرمحمدصالح  ماهیدشتی، دیوان سید یعقوب ماهیدشتی، شرح زیارت عاشورا در یک هزار صفحه از آیت الله حاج احمد میرخانی، خطبه های حضرت زهرا (ع)، مناجات حضرت علی بن ابیطالب، مناجات شعبانیه و اشعار برگزیده در منقبت رسول اکرم محمد مصطفی (ص) و علی مرتضی (ع) و ... که کلاً بارها چاپ و منتشر شده اند، توفیق یافته است.
 
 
وی نخستین زن خادم قرآن کریم در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، برگزیده و میهمان ویژه جشنواره بانوان خوشنویس کشور، دارای اجازه کتابت قرآن کریم از استادان برجسته کاتب قرآن در جهان اسلام، دارای گواهی استادی از استادان بین المللی خوشنویسی، دریافت گواهی و عضویت مجمع خوشنویسان و خطاطان از کشور اردن، صاحب اجازه نشر و کتابت قرآن کریم از وزارت علوم کشور سوریه، دارای الواح متعدد تقدیر و سپاس از مقامات اجرایی، روسای جمهور، وزراء ، مدیران کل هنری و فرهنگی و علمی وزارتخانه های کشور و دستخط تقدیر از مقام معظم رهبری می باشد.
 
فریبا مقصودی به مناسبت های مختلف در شهرهای داخل کشور (تهران، اصفهان، ساری، رامسر، کرج، ابلاکفا، فاس، مکناس، راشدیه، الجزیره و ... بطور فردی و در انگلستان و کانادا و فرانسه بطور جمعی نمایشگاه داشته است، وی مبدع و احیاءگر شیوه نمایشگاهی (تابلو مرقع) است که در آذر ماه سال 1387 در موزه ی امام علی (ع) تهران بمدت یک ماه در معرض بازدید، صاحبنظران، استادان و هنرجویان و علاقه مندان خوشنویسی بود و در سال 1389 اثر منحصر و هنری شاهنامه حکیم طوس (حماسه ملی ایران) را به خواستاران هنر و عرصه ی فرهنگ و ادبیات ایران عرضه داشت.